LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ngjarje e çuditshme e cila tregon se sa i ka kushtuar rendësi shejh Bin Bazi namazit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Ngjarje e çuditshme e cila tregon se sa i ka kushtuar rendësi shejh Bin Bazi namazit   Wed Mar 30, 2011 6:51 am

Ngjarje e çuditshme e cila tregon se sa i ka kushtuar rendësi shejh Bin Bazi namazit

-Ebu Merjem-

Një ditë prej ditëve shejh Bin Bazi -rahimehulla- e kishte një takim me disa dijetarë, mirëpo namazin e sabahut nuk e kishte falur në xhami, tregojnë ata që e rrëfejnë këtë ndodhi: Pasi që e kemi falur namazin në xhami kemi shkuar tek shtëpia e shejhut dhe e kemi pritur, kemi trokitur ka dalë shejhu dhe na ka pyetur për kohën dhe i kemi treguar se namazi me xhemat është falur. Shejhu Allahu e mëshiroftë kishte qenë i lodhur shumë dhe s’kishte fjetur përveçse pak para mbarimit të natës kur ishte ngritur për të falur namaz nate ishte shtrirë pakëz që të pushon dhe e kishe zënë gjumi dhe s’kishte qenë askush rreth tij për ta zgjuar apo për t`ia lënë orën e kurdisur për ta lajmëruar.
Pasi që e lajmëruan shejhun se njerëzit janë falur shejhu e fali sabahun vetëm dhe pasi e përfundoi namazin i tha shejh Bin Bazi dy vëllezërve të tij: Abdurrahman Atikut dhe Hamd ibn Muhammed ibn Nasirit, kjo është hera e parë në jetën time që me ik namazi me xhemat.
Allahu e mëshiroftë shejh Bin Bazin.

www.botaislame.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Ngjarje e çuditshme e cila tregon se sa i ka kushtuar rendësi shejh Bin Bazi namazit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: Histori islame-
Kërce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog