LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Temë: Si te besh ndryshime ne regjistrin e Windows pa hapur Windows-in

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Temë: Si te besh ndryshime ne regjistrin e Windows pa hapur Windows-in    Wed Oct 20, 2010 6:44 pm

Mund te gjendemi ne rastin kur Windows nuk hapet pasi jane kryer ndryshime ne regjister. Nese dime cilat ndryshime jane bere dhe si ti kthjejme ato ne vlerat qe Windows te punoje normalisht, ky eshte nje opsion shume i mire dhe me eksperience personale.

Zgjidhje - Modifiko regjistrin e Windows pa hapur Windows-in

1. Shkarkoni falas imazhin http://www.pcdisktools.com/download/PCRegedit.iso

2. Digjni imazhin iso ne një CD bosh

3. Ndiz kompjuterin me këtë CD

CD është me baze linux dhe te jep mundësinë te modifikosh regjistrin.


Do te hapet dritarja qe shikoni tek Config dhe po të zbrisni pak me poshte do të gjeni SOFTWARE.

Kerko për një çeles Userinit dhe nëse s'ka e krijon duke klikuar me buton e djathte te mausit, dhe zgjedh Add key. Shkruan emrin e çelesit: Userinit dhe me pas OK.

Kliko mbi emrin e çelesit Userinit me buton e djathte te mausit dhe zgjidh Value edit, tek tipi i vleres zgjidh REG_SZ dhe fut vleren e fshirë, ne këtë rast “C:\WINDOWS\system32\Userinit.exe,”, me pas OK.

Klikoni File/Exit dhe klikoni YES për te ruajtur ndryshimet.

FLORENTI: http://gjergjikokushta.shqipo.com/2008/11/15/si-te-besh-ndryshime-ne-regjistrin-e-windows-pa-hapur-windows-in/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Temë: Si te besh ndryshime ne regjistrin e Windows pa hapur Windows-in
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com