LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Temë: Si të shkruajmë me "ë" dhe "ç" në kompjuter

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Temë: Si të shkruajmë me "ë" dhe "ç" në kompjuter   Wed Oct 20, 2010 6:39 pm

Është e lodhshme të lexosh shqip kur mungojnë shkronjat 'ë' dhe 'ç'. E kemi shëmtuar gjuhën pa këto shkronja. Të paktë janë ata që i përdorin.

Ja dy mënyra se si mund të përdoren:

Ky program është për WINDOWS XP

Ndërsa në WINDOWS VISTA mund t'i përdorim në këtë mënyrë.

Është pak e vështirë në fillim, por mësohesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Temë: Si të shkruajmë me "ë" dhe "ç" në kompjuter
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com