LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Temë: Si te perdorim me shume se nje “Network Connection” njekohesisht ne Windows

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Temë: Si te perdorim me shume se nje “Network Connection” njekohesisht ne Windows   Wed Oct 20, 2010 6:13 pm

Windows nuk te lejon te perdoresh me shume se nje lidhje rrjeti njekohesisht,pra te perdoresh njekohesisht rrejtin lan dhe wireless,duke qene se Windows automatikisht zgjedhe njeren lidhje dhe injoron tjetren.

ForceBindIP eshte nje program falas qe te lejon te perdoresh njekohesisht me shume se 1 rrjeti Lan,Wireless etj.

Po si funksionon?

Nese keni dy linja ne kompjuter :

Local Area Connection IP: 192.168.1.4
Wireless Network Connection IP: 192.168.1.5

Per te bere te mundur qe nje program specifik si prsh Firefox te perdori lidhjen me Wireless thjesht tek Start – Run shkruani :
ForceBindIP.exe 192.168.1.5 “C:\Programmi\Mozilla Firefox\firefox.exe”


Per te pare se me ke ip eshte lidhur programi mjafton te perdorni AdapterWatch qe te lejon te shohesh se cfare iP perdor cdo proces ne Windows.FLORENTI: http://albpc.com/si-te-perdorim-me-shume-se-nje-network-connection-njekohesisht-ne-windows-os/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Temë: Si te perdorim me shume se nje “Network Connection” njekohesisht ne Windows
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog