LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Temë: Programet e Nevojshme për Servisim dhe Riparim Kompjuterik.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Temë: Programet e Nevojshme për Servisim dhe Riparim Kompjuterik.   Wed Oct 20, 2010 6:03 pm

Cilat apo Cilët jan programët të nevojshme , domozdorshme për një Biznes privat për Servisim dhe Riparim Kompjuterik.:

Sistemet Operative :

Windows
Windows 2000
Windows XP
Windows Vista
Windows 7.

GNU/Linux
Ubuntu
GNOME
Thunar

Macintosh MAC
Mac OS X
.....

Google Chrome OS
Sistemin Operative i Googlës - në raste të rralla përdoret nga një përqindje teper e vogël e porduruzve të internetit.

1.CCleaner
2.Registry Defragmentation
3.Antivirus dhe Secority - pa varsishte cilesis se antivirusave jan te dobishem per mbrotje te kompjuterit.
4.Deep freeze
5.EasyBCD
6. Themes - Shfaqe Ekranore për sisteme te ndryshme operative.
7.Serial Apllication v.3.0.0.0 Fujitsu Technology Solutions
8. Driver Genius Professional
9.WinRar
10.WinZip
11.TeamViewer
12.Java
13.FlashPlayer
14.Adobe Reder
15.Active@ ISO Burner
16.Nero - ose ndonje program tjter per Djegjen e CD ose DVD/R.
17.Media Player
18.Winamp
19.Quick Time
20. OnePlayer
21.Adobe Player
22.RealPlayer
23.Firewall
24.Backup
25.Acronis True Image Home
26.Hirens Boot CD
27.Active@ Boot Disk Creator
28.DAEMON Tools Pro


KËTË JAN NË MESIN E DISA PROGRAMEVE TË NEVOJSHME PËRSON I CILI FILLON PUNEN ME SERVISIM.

MERR PJES DHE TI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Temë: Programet e Nevojshme për Servisim dhe Riparim Kompjuterik.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog