LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Temë: Merrni pamje të faqeve (screenshot) me Chrome!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Temë: Merrni pamje të faqeve (screenshot) me Chrome!   Wed Oct 20, 2010 6:01 pm

Shumë herë gjatë lundrimit nëper internet, na duhen pamje (screenshot) të ndonjë faqe për nevojat tona! Metoda më klasike e marrjes së pamjes nga një faqe është përmes pullës që gjendet në Tastierë “Print Screen SysRq ” ..
Po për ta berë këtë gjë më të lehtë egziston një shtesë e Google Chrome e cila quhet “Awesome Screenshot: Capture & Annotate“
Prandaj ky mësim vlen vetëm për perdoruesit e Shfletuesit Google Chrome
Shtesën mund ta merrni duke klikuar këtu , shtesa është falas dhe mund të shkarkohet nga cdo kush!

Së pari shkojmë të faqja zyrtare e Shtesës dhe klikojmë Install dhe automatikisht do të instalohet në shfletuesin tuaj.

Vazhdimi: http://www.kosovabyte.net/merrni-pamje-te-faqeve-me-chrome/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Temë: Merrni pamje të faqeve (screenshot) me Chrome!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog