LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Dekstopin bëje Website

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Dekstopin bëje Website   Mon Oct 18, 2010 8:22 am

[tr][td class=hr colspan="2"]
[/td][/tr][tr][td colspan="2"]Hapni Notepad
dhe e shkruani:


src ="http://www.google.com"
width="100%" height="100%">


Ketu ku e kam shkruar une
Kodi:
http://www.google.com ne vend te google` e shkruni webfaqen qe deshironi ta vendoni ne desktop
Pastaj e be ni save as
dhe e shkruani emri.html
e siguroni ne html format - mos haroni!
Pastaj shkoni properties(desktopit)
edhe hyni ne browse dhe shkoni te folderi se ku e keni rujt
e selectoni, apply , pastaj ok
edhe do e shihni qe desktopi ju bohet webfaqe
[/td][/tr]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Dekstopin bëje Website
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com