LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krijo Një film vizatimor online!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Krijo Një film vizatimor online!   Mon Oct 18, 2010 8:20 am

Teknologjia ka arritur shumë, dhe gjithqka bëhet me an
të kompjuterit, më përpara vështirsia për të krijuar nje film kishte
arritur shum lartë, sot ajo disi ka rënë me shpikjen e kompjuterit,
përsëri mbetet vështire për të krijuar një film vizatimor por jan disa
shërbime që të mundësojn ta provosh atë ndjenjë, bëhet fjalë për
shërbimin apo webfaqen Xtramovie e cila të mundeson të krijosh filmin vizatimor tëndin online, nëpërmjet shërbimeve të saj ti mundesh ta dizajnosh skenën,
të zgjedhësh karakteret e personazheve, të shkuash tekstin, të
vendosish pozicionin e kamerave, të zgjedhësh lëvizjet që do të kryen
etj Ky shërbim ju ndihmon shum për të larguar mërzin dhe për tu defryer
nga pak.
Shërbimet që mundëson kjo WebFaqe
0.Fillimisht zgjidh skenën me dy aktor ose me një
1.Vendos pozicionin e kameras
2.Zgjidh levizjet që do të kryhen gjat bisedës
3.Shkruaj Tekstin e bisedës
4.Dizajno skenën
5.Zgjidh karakterët e personazheve

Dhe disa shërbime të tjera që mundësoj filmin tuaj të dal sa më
perfekt. Nëse dikush nga ju e provon dhe krijon një film vizatimor le
të na praqes këtu.
Shko te faqja dhe krijo filmin tënd tani. Kliko këtu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Krijo Një film vizatimor online!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog