LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në për ndonjë arsye nuk mund që të largoni (uninstaloni) një program i cili nuk paraqitet tek Add or Remove Programs ju këtë mund ta bëni në një mënyr tjetër duke i përcjellur hapat më poshtë:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Në për ndonjë arsye nuk mund që të largoni (uninstaloni) një program i cili nuk paraqitet tek Add or Remove Programs ju këtë mund ta bëni në një mënyr tjetër duke i përcjellur hapat më poshtë:   Tue Sep 14, 2010 8:15 pm

1)Shko Start -> Run, shkruaje regedit dhe shtyp enter.
2) Vazhdo në HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\curr entversion\Uninstall, pastaj hap listën Uninstal.
3) Shiko për programin që dëshironi të Uninstaloni dhe kliko në të.
4)Në panelin e djatht, kliko dy herë në UninstallString dhe ju do të shihni dritarën Edit String. Kopjo vlerën e të dhënave

5)Shko Start -> Run, shkruaj cmd dhe do hapet Komand Prompt-i.
6)Bënja Paste UninstallString-ut që e ke kopjuar në hapin 4) dhe shtype enter për të ekzekutuar atë. Dhe Uninstalimi do të filloj dhe programi do largohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Në për ndonjë arsye nuk mund që të largoni (uninstaloni) një program i cili nuk paraqitet tek Add or Remove Programs ju këtë mund ta bëni në një mënyr tjetër duke i përcjellur hapat më poshtë:
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum |  |  | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog