LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Beni kompjuterin tuaj te flas:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Beni kompjuterin tuaj te flas:   Sun Aug 01, 2010 3:44 pm

Hapni notepadin
Kopjoni kete tekst dhe vendoseni ne dokumentin e notepadit:

Cito:
Dim msg, sapi
msg=InputBox("Shkruaje tekstin këtu","Talk it")
Set sapi=CreateObject("sapi.spvoice")
sapi.Speak msg

Ruajeni dokumentin me prapashtesen .vbs
Pastaj hapeni dokumentin e ruajtur, ne hapsiren e treguar shkruajeni tekstin e deshiruar, dhe klikoni talk it.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Beni kompjuterin tuaj te flas:
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com