LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Përshpejto hardiskun external

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Përshpejto hardiskun external   Sun Aug 01, 2010 3:43 pm

Ky Trik ështe Shum i thjesht dhe Funksiunues Ju do ta Shiheni Në Hapat E Më Poshtëme
Si me Perfërcu Një external hard drive

1.Shko My Computer Manage
2.Kliko në Device Manager
3.Hap Disk Drives Dhe Gjeje Vendodhjen e External Drive ne List
4.Kliko me Tast Djatht Dhe Zgjedhe Propertis
5.Shko Në Policies tab Dhe Zgjedhe Optimize for performance
6.Pastaj,Aktivizoje (enable) Piken Write caching dhe advanced performance .
SreenShot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Përshpejto hardiskun external
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com