LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 (4).====Shpejto Dhe internetin====

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: (4).====Shpejto Dhe internetin====   Fri Apr 01, 2011 9:40 am

(4).====Shpejto Dhe internetin====
XP PRO QOS MYTH Speed up Net 20%
Këtu mund Ta shpejtoni edhe 20 % in Që e ka të ndaluar Xp-ja
Dmth rrejti që ju vjen 20% e keni te ndalume
1. Kyqesh si Administartor .
2. Kliko Start -> Run -> Shkruje gpedit.msc -> Tani Kliko Ok apo ENTER.
3. Shko te Local Computer Policy -> Administrative Templates -> Network -> QoS Packet Scheduler.
4. E keni ne Anen e djathen properties te "Limit reservable bandwidth".
5. Tani shtyp Piken Enabled box.
6. Ndysho "Bandwidth limit 20%" Bëne 0.
7. Kliko OK dhe Mbylle gpedit.msc.
foto

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
(4).====Shpejto Dhe internetin====
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com