LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te postoj foto ne forum???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Si te postoj foto ne forum???   Thu Mar 31, 2011 7:23 am

Bismilah.Alhamdu-lilahi rabbil-alemin ues-salatu ues-selamu ala emiril muxhahidin
ue ala elihi ue sahbihi exhmein

Si te postoj foto ne forum???

Vellezer dhe motra, tani do te ju prezentojme nje mesim se si te vendosim foto ne ndonje forum, po ashtu edhe ne www.forum-islamik.com.

Ju keshillojme qe te na percillni hap-pas-hapi dhe inshallah edhe une do te jem i qarte ne kete mesim.

1) Futemi ne forumin qe deshirojme te postojme foton dhe rubriken perkatese.

2) Hapim faqen www.imageshack.us ne te cilen do ta bejme upload ( dmth do ta fusim mbrenda foton )

3) Ne kete faqe shifet nje buton ku shkruan Browse

4) Klikojme ne butonin browse dhe e marim foton ne vendin qe e kemi ( psh te my pictures ).

5) Klikojme open

6) Pastaj klikojme ne butonin host it!

7) Pas pak do te na hapet nje faqe ku kemi shume linqe ( lidhje ) dhe ne e kopjome ate te fundit ( ku anash saj shkruan : Direct link to image )

Cool E marim ate adrese dhe bejme copy dhe shkojme te rubrika ku deshirojme ta postojme foton

9) Klikojme ne kete buton qe gjendet ne forum
Ja foto:
10) Pasi te na hapet nje tabele komunikimi ne e bejme paste ate adresen qe e kemi kopjuar me heret dhe tani vetem te mbete te klikosh "Dergo nje teme te re" dhe foto juaj do te jete ne forumin qe ju deshironi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Si te postoj foto ne forum???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog