LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ja edhe nje menyr tjeter shum e shpejt edhe e leht te behet :

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Ja edhe nje menyr tjeter shum e shpejt edhe e leht te behet :    Wed Mar 30, 2011 8:12 pm

Ja edhe nje menyr tjeter shum e shpejt edhe e leht te behet :

vetem me ndhimen e programit UltraISO

Instalo UltraISO dhe siguro SO ne .ISO format (vlen edhe per xp edhe vista)

`1. Hap programin dhe thir me open .ISO

2. Vazhdo Bootable dhe kliko Write disk Image...

3. Mbush me shejen V ne katrorin per Verify dhe klik Write

Ndiq proceduren nese gjat kopjimit te windowsit te mos ket ndonje gabim, nese gjithqka shkon ne regull ju keni windows bootable ne flash disk dhe mund ta instaloni windows permes flashdiskut duke mar parasysh qe motherboard lejon bootim me usb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Ja edhe nje menyr tjeter shum e shpejt edhe e leht te behet :
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: PËR PC :: RENTI-
Kërce tek:  
Free forum |  |  | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com