LEXO MËSO STUDIO ME EMRIN E {ALL-LLAHUT} I CILI KRIJOJ QDO GJË
 
ForumPortalCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Amaneti i Ebu Bekrit r.a

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FLORENTI
Admin


Posts : 203
Join date : 28/07/2010
Age : 26
Location : PEJE

MesazhTitulli: Amaneti i Ebu Bekrit r.a   Wed Mar 30, 2011 6:53 am

Amaneti i Ebu Bekrit r.a
Kur halifi Ebu Bekr r.a ishte në momentin e vdekjes, e thirri vajzen e tij Aishen, nënën e besimtarëve dhe i tha: Oj Aishe, isha sundues i muslimanëve dhe nuk kam marrë asgjë prej tyre (pasuri,para) që ta ndali për veti. Kemi ngrënë ushqim të ngjashme qe i hanë edhe ata dhe kemi veshur rroba që edhe ata i veshin. Tek unë asgjë nuk ka mbetur nga pasuria e gjithë muslimanëve përveç kësaj deveje të lodhur, dhe këtij shërbëtori, pra ktheji!

Unë dua ta takoj Allahun duke mos pasur për vete asgjë që është pronë e muslimanëve.

Teuhid.NET

www.teuhid.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://f-forum10.nstars.org
 
Amaneti i Ebu Bekrit r.a
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
TE VËLLAZËRIA ISLAME*(FABA)* :: Histori islame-
Kërce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog